Tab. 13 a

Wystawa "Historia Elbląga"

Na wystawę składa się 40 plansz ilustrujących historię Elbląga od pierwszej wzmianki o mieście po czasy współczesne. Ilustracje i treści do wystawy opracowali historycy z Muzeum Archeologiczno-Historycznego, a najważniejszym założeniem ekspozycji jest przekrojowe pokazanie ośmiu wieków historii miasta.


    Na planszach znajdziemy informacje o szczególnych datach i wydarzeniach, postaciach, które znacząco wpłynęły na losy miasta, przemysłowych tradycjach Elbląga i wiele innych ujętych w syntetycznej i przystępnej formie, bogato ilustrowanych faktów.

    Wystawa przypomni, że Elbląg był siedzibą wielkiego Mistrza Krzyżackiego, udział elbląskiej chorągwi w Bitwie pod Grunwaldem, włączenie Elbląga w granice Polski, wizytę króla Władysława IV, pożar wieży katedry św. Mikołaja i Ratusza Staromiejskiego, rujnującą miasto i budżet miejski wizytę Napoleona, pożar hali nr 20 Zakładów Mechanicznych.

    Te i wiele innych plansz z 777-letnią historią Elbląga będzie można zobaczyć już od 11 kwietnia przed Ratuszem Staromiejskim.

Termin: 11 kwietnia 2014 roku, przed Ratuszem Staromiejskim
Organizator: Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Urząd Miejski w Elblągu

Galeria