Wielokulturowy

Podsumowanie Sobót z przewodnikiem

W sobotę, 25 października, o godz. 10.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się podsumowanie IV. edycji „Sobót z przewodnikiem”. W programie m.in. wyróżnienie najaktywniejszych spacerowiczów oraz recytacja wierszy o Elblągu.

Podsumowanie Sobót z przewodnikiem

Reduktiv. Wystawa zbiorowa sztuki holenderskiej

Największa wystawa sztuki holenderskiej w Polsce. Prawie 30 artystów związanych z nurtem geometrii i redukcji. W Holandii tradycje sztuki, która zapoczątkował Piet Mondrian są niezwykle żywe.

Elblążanie - spadkobiercy wielkich kultur

Wystawa Elblążanie - spadkobiercy wielkich kultur będzie ekspozycją wybranych przedmiotów z kolekcji muzealnych. Dobór prezentowanych zabytków oraz zawarte na tablicach informacje mają podkreślać, że budowanie lokalnej tożsamości jest niezależne od przynależności państwowej i narodowej.

Elblążanie - spadkobiercy wielkich kultur

Elbląskie Święto Chleba

Elbląskie Święto Chleba to przede wszystkim jarmark produktów regionalnych, rękodzieła i eksponatów kolekcjonerskich. Tradycyjnie przygotowywane kulinaria cieszą się dużym zainteresowaniem i stanowią interesującą alternatywę dla produktów, które znajdujemy w supermarketach. Imprezie towarzyszą degustacje pieczywa, prezentacje piekarzy, konkursy oraz występy artystyczne.

Elbląskie Święto Chleba