noc muzeów

Noc Muzeów w Muzeum Archeologiczno-Historycznym

Podczas tegorocznej Nocy Muzeum elbląska placówka zaprasza na finisaże wystaw: Elbląg – życie portowe w mieście hanzeatyckim, Truso – nadmorskie emporium i Historia gocka w salach tzw. Domu Rektora.


Pożegnanie z wystawami, które po kilku miesiącach wrócą do wyremontowanych pomieszczeń, będzie okazją do wspólnej zabawy w Wikingów, czy też skorzystania z wróżb skandynawskiej wiedźmy. Do tego dojdzie stanowisko zabaw plastycznych, gdzie całe rodziny będą mogły sprawdzić swe umiejętności. Na wystawie pokazującej bogactwo wykopalisk z elbląskiego Starego Miasta będzie można przenieść się w czasie i skorzystać z Salonu przebrań historycznych.

Tradycyjnie już będą tego wieczora opowieści o zabytkach – mini wykłady o ciekawych eksponatach, będzie też okazja do zaprezentowania efektów akcji zbierania zabawek z czasów PRL-u i zaproszenia do dalszego zaglądania do piwnic i strychów, w poszukiwaniu misiów, lalek i żołnierzyków. W kolejnej z sal obejrzeć można będzie pokazy audiowizualne, związane z historią.

Dopełnieniem będzie kiermasz wydawnictw i pamiątek regionalnych, które są w ofercie muzealnych sklepików. Będą też oryginalne pamiątki z Nocy Muzeów, które jednak trzeba będzie wykonać samemu. Oczywiście, na wszystkich wystawach znaleźć będzie można fachową pomoc w zwiedzaniu.