ipz

Interaktywny plac zabaw

„Interaktywny Plac Zabaw” to multimedialna wystawa, która gościła już w wielu polskich miastach, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem i przynosząc mnóstwo radości dzieciom i dorosłym. W Elblągu zobaczymy aż 6 multimedialnych instalacji, wprowadzających w klasyczne pojęcia z dziedziny sztuki, takie jak faktura, kolor, perspektywa oraz muzyki: rytm, metrum, harmonia.


Autorzy pomysłu określają Interaktywny Plac Zabaw mianem odpowiednika galerii sztuki współczesnej dla dzieci, gdzie w odróżnieniu od opatrzonych zakazami dotykania, biegania i hałasowania muzeów i galerii, można i trzeba dotykać eksponatów, gdzie kluczowa jest interakcja, a zwiedzanie staje się niezapomnianą przygodą. To doświadczalne laboratorium, w którym już od najmłodszych lat dzieci poznają nowe media wchodząc w interakcję ze sztuką.

Zabawki działają na zmysły wzroku, słuchu, dotyku i węchu (np. będzie można poczuć zapach kory i trawy). Niektóre instalacje powstały dzięki różnym technicznym sztuczkom: czujnikom ruchu, komputerom i kamerom, które zostały skrzętnie ukryte. Uzupełnienie wystawy stanowi sala w formie kina, gdzie prezentowany jest wybór klasycznej polskiej animacji z lat 1960. i ’70. W ten sposób w Interaktywnym Placu Zabaw spotykają się media tradycyjne i nowe: film i sztuki wizualne.

Termin: 8 maja - 29 czerwca 2014 roku
Organizator: Centrum Sztuki Galeria EL