Historyczny

Gra planszowa "Elbląska historia"

Każda edukacja, również ta historyczna, najlepiej przebiega, gdy wspiera ją doświadczenie lub zabawa. Zgodnie z tą zasadą powstała gra planszowa Elbląska historia oparta na regułach i układzie gry typu "gąska", popularnej "planszówce" powstałej w XVI wieku we Florencji.

Gra planszowa "Elbląska historia"

Obchody kanonizacji Jana Pawła II

27 kwietnia 2014 roku to dzień, który dla wielu Polaków pozostanie na zawsze ważną datą. Tego dnia odbędzie się w Watykanie kanonizacja Jana Pawła II. Elbląskie obchody kanonizacji odbędą się 31 maja, a uroczystość zbiegnie się z 15 rocznicą wizyty Ojca Świętego w Elblągu, która miała miejsce 6 czerwca 1999 roku.

Obchody kanonizacji Jana Pawła II

Sobota z przewodnikiem

W tym roku rusza 4. edycja Sobót z przewodnikiem organizowanych przez elbląski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Podczas wycieczek mieszkańcy oraz turyści zwiedzą najciekawsze miejsca w Elblągu. Tradycyjnie każde ze spotkań rozpoczyna się o godz. 10.00 w określonym miejscu i związane jest tematycznie z zabytkami i historią miasta.

Sobota z przewodnikiem

Noc Muzeów w Muzeum Archeologiczno-Historycznym

Podczas tegorocznej Nocy Muzeum elbląska placówka zaprasza na finisaże wystaw: Elbląg – życie portowe w mieście hanzeatyckim, Truso – nadmorskie emporium i Historia gocka w salach tzw. Domu Rektora.

Noc Muzeów w Muzeum Archeologiczno-Historycznym