Festiwalowy

Trzeci Jazzbląg Festiwal za nami

Emocje po trzeciej edycji Festiwalu Jazzbląg już powoli opadły, więc pora na krótkie podsumowanie. Trzy dni, siedem koncertów, czterdziestu muzyków, w sumie ok.1000 osób na widowni - po raz pierwszy całkowicie wyprzedały się bilety na dwa pierwsze festiwalowe dni. To jednak tylko liczby. Natomiast emocji, które widać było na twarzach gości od 17 do 19 lipca nie jesteśmy w stanie przeliczyć. Galeria EL jest dumna z Festiwalu Jazzbląg i jego publiczności.

Trzeci Jazzbląg Festiwal za nami

3. Jazzbląg Festiwal

Znakomita muzyka, interesujący program, gwiazdy największego formatu i jazzowe odkrycia. Tak w skrócie można określić Festiwal Jazzbląg.

3. Jazzbląg Festiwal

Festiwal "Muzyka polska na Żuławach"

Ideą Festiwalu Muzyka polska na Żuławach jest prezentacja miejsc związanych z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów na Żuławach w swoistym dialogu z muzyką polską powstałą głównie w XX i XXI wieku.

Festiwal "Muzyka polska na Żuławach"

Elbląg Rocks Europa. Festiwal Muzyki Alternatywnej

Elbląg Rocks Europa to festiwal, które łączy młodzież z różnych części Polski, miłośników różnych nurtów muzycznych wokół jednego tematu – muzyki. To także przedsięwzięcie realizowane przez młodych dla młodych.

Elbląg Rocks Europa. Festiwal Muzyki Alternatywnej

Dni Elbląga

Dni Elbląga to najważniejsza impreza w kalendarzu wydarzeń miejskich, w której każdego roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy elblążan i osób z okolicznych miejscowości. Organizowane w sezonie letnim plenerowe imprezy dla mieszkańców cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a echa koncertów słychać wiele tygodni po zakończeniu tego niezwykłego święta.

Dni Elbląga

Festiwal 11. Letnie Ogrody Polityki

 

Od przeszło dekady Letnie Ogrody POLITYKI w Elblągu, to czterodniowe święto kultury, swoisty "antyfestyn", prezentujący przegląd najważniejszych – choć często jest to wybór nieoczywisty – spośród aktualnych zjawisk i wydarzeń kulturalnych. Ogrody stanowią, obok organizowanych w bibliotece spotkań w elbląskim Salonie POLITYKI, element stałej i długotrwałej współpracy Biblioteki Elbląskiej z Tygodnikiem POLITYKA. 

Festiwal 11. Letnie Ogrody Polityki