Rw3OW72KmnItLCPrss3plfiDn

Festiwal "Muzyka polska na Żuławach"

Ideą Festiwalu Muzyka polska na Żuławach jest prezentacja miejsc związanych z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów na Żuławach w swoistym dialogu z muzyką polską powstałą głównie w XX i XXI wieku.


W programie festiwalowych koncertów znajdą się dzieła wybitnych kompozytorów polskich. Festiwal to także szczególnego rodzaju trasa koncertowa Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która w zabytkowych wnętrzach kościołów zaprezentuje publiczności skarby muzyki polskiej inspirowane rodzimym folklorem.

W programie festiwalowych koncertów znajdą się dzieła wybitnych kompozytorów polskich: Mieczysława Karłowicza Serenada, Witolda Lutosławskiego Pięć melodii ludowych, Wojciecha Kilara Orawa, Andrzeja Panufnika Suita staropolska, Grażyny Bacewicz Oberek 1, Fryderyka Chopina Nokturn Es – dur op. 9, Henryka Wieniawskiego Scherzo Tarantella. Festiwal stanowić będzie nową, cykliczną propozycję kontaktu z muzyką polską skierowaną zarówno do mieszkańców całego regionu Żuław, jak i odbiorców oferty turystycznej.

Pierwsza edycja Festiwalu odbędzie się od 17 do 22 lipca 2014 i składać się będzie z cyklu 6 koncertów głównych w kolejnych miejscach, tj. Kościół p.w. św. Bartłomieja w Pasłęku, Kościół p.w. Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu, Kościół p.w. św. Barbary w Krzyżanowie, Kościół p.w. św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim, Kościół p.w. Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim, Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie. W każdym miejscu, poza koncertem głównym, odbędzie się otwarta próba generalna adresowana do dzieci i młodzieży.

Termin: 17-22 lipca 2014 roku
Organizator: Elbląska Orkiestra Kameralna