Artystyczny

Dni Elbląga 2014

     Dni Elbląga to najważniejsza impreza w kalendarzu wydarzeń miejskich, w której każdego roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy elblążan i mieszkańców okolicznych miejscowości. Tegoroczne Dni Elbląga potrwają od 20 do 22 czerwca. Znakomite koncerty, zawody sportowe, dni otwarte elbląskich przedsiębiorstw, festyny sportowo-rekreacyjne to kilka z wielu ciekawych propozycji.                                

Dni Elbląga 2014

Wystawa "Historia Elbląga"

Na wystawę składa się 40 plansz ilustrujących historię Elbląga od pierwszej wzmianki o mieście po czasy współczesne. Ilustracje i treści do wystawy opracowali historycy z Muzeum Archeologiczno-Historycznego, a najważniejszym założeniem ekspozycji jest przekrojowe pokazanie ośmiu wieków historii miasta.

Wystawa "Historia Elbląga"

Wystawa "Fotoplastykon Elbląga"

Na trzech ogromnych, obrotowych siódemkach przedstawione zostały zdjęcia nadesłane na konkurs ogłoszony jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Wystawa jest wkładem mieszkańców miasta w obchodzony właśnie jubileusz. Przedstawia sytuacje codzienne, miejsca znane i nieznane, mieszkańców miasta w różnych zwyczajnych okolicznościach.

Wystawa "Fotoplastykon Elbląga"

XVII Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2014

Historia parku leśnego Bażantarnia sięga początków XIX wieku. Co roku organizowano tu huczne obchody imienin króla Prus, a także wybory Króla Kurkowego. Odbywały się tu koncerty i przedstawienia.

XVII Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2014

Interaktywny plac zabaw

„Interaktywny Plac Zabaw” to multimedialna wystawa, która gościła już w wielu polskich miastach, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem i przynosząc mnóstwo radości dzieciom i dorosłym. W Elblągu zobaczymy aż 6 multimedialnych instalacji, wprowadzających w klasyczne pojęcia z dziedziny sztuki, takie jak faktura, kolor, perspektywa oraz muzyki: rytm, metrum, harmonia.

Interaktywny plac zabaw

Wystawa "Elbląg w starej fotografii"

Czarno-białe, zatrzymane w kadrze świadectwa dawnego blasku Elbląga. Wystawa przedstawia zdjęcia pochodzące z zasobów Archiwum Państwowego w Gdańsku, wcześniej publikowane w albumie pod tym samym tytułem.

Wystawa "Elbląg w starej fotografii"

Poruszenie formy

Poruszenie formy to plener artystyczny, w ramach którego zaproszeni twórcy stworzą dla Elbląga rzeźby kinetyczne.

Poruszenie formy

Wydźwięki. Warsztaty i pokazy muzyki eksperymentalnej

Wydźwięki to międzynarodowy festiwal sztuki dźwiękowej. Na projekt składają się koncerty, performance, wykłady i warsztaty z dziedziny sztuki dźwiękowej. Podczas tego wydarzenia pojawią się w Elblągu najwybitniejsi artyści sztuki dźwiękowej na świecie.

Wydźwięki. Warsztaty i pokazy muzyki eksperymentalnej